DESIGNED BY GRP © 2007

PSİKO HİPNO TERAPİ 
Hipnoterapi, psikolojik sıkıntılarda  kullanılan yöntemdir. Biliçli hipnoterapide   kişinin bilinci yerindedir. Biliçli hipnoterapi uyku değildir Hipnoterapide  kişinin bilinçi tamamen acıktır soru sorulursa yanıt verir isteği dışında hiç bir şey yaptırlmaz ve sorulamaz.
Bir hipnoterapi de , , öncelikle hastanın geçmişini öğrenmek, hastalığının ayrıntılarını kavramak için uzun görüşmeler yapar. Hipnoterapi de kişi asla  uyumaz, hipnoterapi  asla bir uyku değildir ancak psikoterapistin  sesine yoğunlaşmıştır. İşte bu aşamaya gelmiş hasta, telkine açık bir durumdadır. Sorunun kaynağını gidermeye yönelik telkinler hastada büyük etkiler yaratır.
Bu sayede, sinirsel kökenli hastalıklar, uykusuzluk, sindirim sistemi ülserleri, migren, bazı yüksek tansiyon tipleri, alkol, sigara ve ilaç bağımlılığı gibi hastalıkların tedavileri yapıldığı gibi, zayıflama, şişmanlıktan kurtulma, çocuklarda altını ıslatma, tırnak yeme gibi alışkanlıklar ve buna benzer psikolojik ve sinirsel şikayetler hipnoterapi ile  iyileştirilmektedir.

HİPNOZUN   KULLANIM  ALANLARI
Sigara
Kilo Verme , dengeleme ve beslenme alışkanlıklarını düzenleme.
ÖSS OKS ve benzeri sınavlarda hızlı puan artışı 
Panik atak 
Sınav kaygısı 
Motivasyon , çalışma alışkanlıklarını düzenleme 
Ergenlik sorunları 
Okul sorunları 
Stres bozuklukları 
Migren
Sedef , egzama vb. deri hastalıkları 
Kanser ağrılarını azaltma ve moral gücünü yükseltme 
Tırnak yeme 
Alt ıslatma 
Alerjik raharsızlıklar 
Adet ağrıları ve düzensizlikleri 
Konversiyon
Ağrısız doğuma hazırlık 
Vaginismuz ve cinsel problemler 
Uyku düzensizlikleri 
Hafıza güçlendirme 
Fobiler , Tikler , Takıntılar
Astım
Kendine güven duyma 
Kişisel özellikleri güçlendirme
Sporda performans arttırma 
Yetenek arttırma 
Geçmiş anıları düzenleme 
Travma
Yorgunluk ve diğer Psikolojik sorunlar

hipnoz
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          
PSİKO HİPNOTERAPİ  NEDİR  ?

Psiko Hipnoterapi bir uyku değildir   bilinçaltı algılamayı değiştirme yoluyla davranış değişikliği ya da vücut işleyişinde değişiklik oluşturma yöntemidir.Psikohipno terapide  rahatlama ve gevşeme vardır bilinç açıktır herşeyin farkındadır etraftaki sesleri  duyar soru sorulsa bilinçli olarak cevap verir . İnsanların %85-90 'ı ilk seansta hipnoterapiye girebilir.Kalanı ise kademeli olarak öğrenir. Hipnoterapi yatkın bireyler ilk seansta , derinleşebilir iken diğerleri ancak yüzeysel hipnoterapi durumunu yaşayabilir.
Ortalama bir zeka , sağlık , duygusal ve sosyal gelişime sahip her insan hipnoterapiyi  yaşayabilir.Genel olarak tutkulu ve duygusal kişiler , analitik ve şüpheci kişilere göre daha rahat bir hipnoterapi   deneyimi yaşarlar.Bunun irade zayıflığı ile ilgisi yoktur.
7-65 yaş arası hipnoterapi  için daha uygundur. Bazı insanlar 30 saniyede hipnoterapi  girebilirken , bazıları için bu 45 dakika sürebilmektedir.
Bunama hastaları , zeka geriliği olanlar , yaşlı kimseler , dikkatini toplayamayanlar, küçük çocuklar , ciddi akıl-ruh hastalığı olanlar dışında hemen herkes hipnoterapi olabilirler   

Psiko Hipno Terapinin Kullanım Alanları
 • Konsantrasyon problemi (ders çalışma , sınavlara hazırlanma)
 • Öss ve Oks de hızlı puna artışı ve başarılı sonuçlar
 • Uyku bozuklukları
 • Şişmanlık ve yeme bozuklukları
 • Sigara bırakma
 • Fobiler (hayvan, uçak, asansör , yüzme vb)
 • Sosyal fobi (toplum içinde aşırı heyecanlanma)
 • Psikosomatik bozukluklar
 • Psikolojik rahatsızlıklar
 • Davranış ve uyum bozuklukları
 • Diş gıcırdatma
   Hipnoterapi   seanslarının  etkili olabilmesi için  2  seans  yapılması  gereklidir  ortalama  olarak   4 seansta kişi bunu daha iyi hisseder  etki oranıda daha fazla olur .  sonuç kişiye göre değişir . Hipnoz seansları rahatsızlığın derecesine göre değişir 2 seanstan 10 seansa kadar sürebilir             

PSİKO HİPNO TERAPİ  VE KİLO
Kilo alıp vermek basit bir gelir gider ilişkisine dayanır. Aldığınız kalori harcadığınız kaloriden fazla ise kilo alacaksınız demektir. Yine çok düz bir mantıkla düşünürsek her ne yiyorsanız yarısını bile yeseniz kilo vereceksiniz demektir. Hipnoterapi  yöntemini zayıflama amacıyla kullanırken amaç katı diyet programlarını empoze  etmek değildir. Diyet programları içerdikleri yasaklar nedeniyle psikolojik gerilime ve en nihayetinde patlamaya yol açmakta ve daha fazla yemekle kiloların geri dönmesiyle sonuçlanmaktadır

Günümüzde kilo sorunu pek çok kişiyi ilgilendirmektedir. Bu konu milyarlarca dolarlık bir iş kolu haline gelmiştir. Özellikle hanımlar yazı karşılarken, ileri yaşlardaki beyler sağlık nedeniyle zayıflama yöntemlerinden yardım beklemektedirler.

Genel olarak kilonun oluşmasında
 • Psişik yeme alışkanlığı,
 • Kullanılan ilaçlar nedeniyle açığa çıkan kilo,
 • Organik nedenlere dayanan beslenme kusurları,
 • Diğer nedenler,

Psikolojik yeme alışkanlığı, bedensel nedenlerin dışında kişinin sinirlenip, sıkılıp, heyecanlanıp, gerilip, yemekle rahatlama düşüncesiyle başlayan, doyma sınırını aşıp hastalığa dönüşen bir yaklaşımdır.

Günlük yaşantısındaki sorunları, eşi veya arkadaşıyla olan seksüel sorunları tatminsizlik düzeyine erişince, daha çok hanımlarda karşılaşılan ve yeme eğilimine dönen, beslenme kusuru fazla kiloların sık rastlanan psişik örneklerini oluşturmaktadır. Sinirli gergin anlarda kişi sanki hınç alırcasına yemek yemektedir. Bir türlü tokluk eşiğine erişilemez  ve  sürekli  yenilir. Kişinin ruh yapısı ve insan ilişkilerinden kaynaklanan kilo problemleriyle yüksek yüzdeyle karşılaşılmaktadır.
Kullanılan ilaçlara bağlı olan kilo problemleri; adından da anlaşıldığı gibi tedavi amaçlı ilaçların iştahı açması ve yeme eğilimini tırmandırması nedeniyle kilo oluşmaktadır. Bu tür kilolarda ilaç alımı kesildiğinde, kişiler büyük çoğunlukta eski hallerine dönebilmektedirler.

Organik nedene dayanan beslenme bozuklukları; şayet tıbbi tedavi sonucu ortadan kaldırılabiliyorsa, sorun hemen hemen çözümlenebilmektedir. Bu bölümde nedenleri biraz açacak olursak; özellikle metabolizmanın yeterince çalışmamasına bağlı, hormonsal dengedeki bozukluktan kaynaklanan beslenme sorunları, iştah ve irade merkezindeki kontrol bozuklukları, kalıtımsal nedenler, kadınlarda periodik dönemlerle ilgili sorunlar, hazım sistemi sorunları, bağırsak tembelliği gibi nedenler öne çıkmaktadır.

Diğer nedenlerden kaynaklanan beslenme bozukluklarını kısaca şöyle adlandırabiliriz: Mutfak alışkanlıkları, düzensiz yeme, hızlı yeme, yenilen yemek çeşitleri, ikram ve ısrarlar ön plana çıkmaktadır.
Nedeni ne olursa olsun doğal sebeplerden ve psişik alanlardan kaynaklanan kiloların verilmesi, kişinin istemine ve arzusuna bağlıdır. Kararlı bir kişi kendi özgür iradesiyle kendini yönlendirir ve kontrolü sağlayarak hedefe ulaşır. Günümüzde bu kolay olmamaktadır. Kişi çeşitli tanıtımlara bağlı olarak kendince kısa yolu seçmekte, kendine ve kesesine uygun bir rejimi uygulamaya başlamaktadır. Rejimin bittiği yerde yeniden eski hale gelinmesi veya yanlış ve kontrol dışı rejim nedeniyle bedensel ve ruhsal çözüntüler yaşanmaktadır.
Kilo ve beslenme ile şaka yapılmaz. Fazla kiloları olan bir kişinin önce sağlık kurumunda kontrolleri yapılarak aşırı kilonun nedenleri tespit edilmelidir. Kişiye uygun bir diyetle ve kişinin boy-kilo dengesine bağlı zayıflama takvimi hazırlanmalı; olay, uzman kontrolünde ve bilimsel olarak tamamlanmalıdır.

Doğrudan hipnoterapi  zayıflanmaz. Hipnoterapi ; sağlık kontrolleri yapılmış, zayıflaması gereken gönüllülere, bilinçli ve dengeli beslenme alışkanlığını kazanmasını sağlamakla, tüm yaşantısı boyunca bireysel kontrolü benimseten bir metot olarak düşünülebilir.Hipnoterapi  sayesinde  kişinin irade ve iştah merkezini yönetmesinde, kuralına uygun ve zamanında beslenmesinde, psişik yeme alışkanlığını denetlemesinde ve kilo verme dönemlerinde kalorili yiyeceklerden aldığı lezzet ve tat olgusu köreltmekte, hazım sistemi işlevlerinin hızlandırılması komutları yaptırıma dönüştürerek bütünüyle sanki süzülerek hedefe ulaşmasına destek olmaktadır. Hedefe erişen kişinin tüm yaşantısı sırasında self kontrolle dengeyi kurarak yaşam boyunca sağlıklı bir beden kazandırmaktadır.

Diğer metotlarla yapılan zayıflamalar geçici olmaktadır. Rejimin ve denetimin bittiği yerde kaybedilen kilolar tekrar alınmaktadır. Burada asıl olan kontrolün sağlanmasıdır. Bilinçli ve dengeli beslenerek sağlıksal ve estetik kayıplar vermeden sürdürülmesidir.

Hipnoterapinin  avantajı, kişinin bilinçli ve dengeli beslenmesini öğrenmesiyle başlar, psişik sorunların yemeğin ötesinde çözümlenmesi ile devam eder, diğer sorunların hipnoterapi  altında önemsizleşmesiyle, kendi iradesiyle uygun diyete açlık çekmeden erişerek, lezzet ve tat dünyasına hükmederek ve nihayet yakma ve hazım sisteminin daha da hızlanmasıyla başarılmasıdır. Sağlıklı bir bedene , mükemmel bir görünüme ve fiziğe iyi bir performansa kavuşa bilmek hipno terapi uygulamasıyla mümkün olabilmektedir.

Psiko Hipno Terapinin  Size Kazandırdıkları

Açlık çekmeden, kalorili ve lezzetli yiyeceklerden kendi isteğinizle uzaklaşabilirsiniz Diyet ve spor programınızı zorlanmadan uygulayabilirsiniz.Hızlı ve düzensiz yeme alışkanlıklarınızdan kurtulabilirsiniz.

Sağlıklı bir beslenme alışkanlığı kazanacağınızdan, verdiğiniz kiloları yeniden alma riskini ortadan kaldırabilirsiniz.Kalori tüketimi arttırıp , metabolizmanızın  hızlı çalışmasını sağlayarak sağlıklı ve yan etkisiz olarak  kilo verebilirsiniz.Yeme davranışınızı kalıcı olarak olumlu yönde değiştirebilirsiniz. Zayıflamanızın önünde engel olarak duran bilinçaltı sorunlarınızın farkına varabilirsiniz.

Sonuç olarak, sağlıklı, zinde, dinamik bir bedene ve iç huzura kavuşursunuz.En Önemli özelliği kalıcı değişiklik sağlaması ve yan etkisi ile riski bulunmamasıdır Tıbbi bir sebebe bağlı olmayan kilolardan hipnoz seansları sayesinde daha kolay kurtulup , yeni zayıf kimliğinizi bir ömür boyu sürdürebilirsiniz.